Říjen 2010

Doděláno

31. října 2010 v 9:02 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Diskuze ♥
Doufám ,že se vám to aspon trochu líbí :)

Předtím
záhlaví new
Potom
nový dess 1

Předěláváme celý blog :)

31. října 2010 v 6:53 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Diskuze ♥
Ahoj lidičky toto utíká dneska je Halloween :) A my chceme s <♥Elfíčkem♥11> udělat nový zimní dess :) Doufám ,že se nám to povede :-) prosím  zatím je blog v

REKONSTRUKCI


Jak to je u nás :-)

22. října 2010 v 16:08 | <♥Elfíček11♥> |  Příprava na Vánoce ♥
Nazdárek :-) moc mě mrzí, že jsem tady nrjakou tu dobu nebyla :-( Ale těď Vám napíšu, jak to je u nás přes Vánoce (na Slovensku ). Táááák...

30.12.-všichni se hrozně moc těšíme na Vánoce. Píšeme Ježíškovi o dárky. Taťka zavelí:,,Takže holky !! Dnes mám plán. Poslouchejte. Napíšeme Ježíškovi. Pak pújdem na oběd do restaurace a pak pújdem koupit stromek j ??" A je to tak. Doopravdy všichni souhlasili. Šli jsme do restaurace jmenuje se SLAMENÝ DOM. Dělaj tam velmi doboru pizzu a fakt tam dobře vaří.A pak jdem koupit stromek. Přídem domú a musíme jít spinkat.

31.12.- je krásné ráno. Taťka postavil stromek do pokoje.Nasnídali jsme se a ozdobili  stromek (zatím mamka šla koupit dárky ). Ozdobíme stromek uděláme si ob%ed a pak se připravujem na Vánoce. Mamka upeče koláčky a my se zatím ostrchujem a převléknem se do svátečního.Počkáme až se převléknou všichni a pak večeříme. Po večeři nás veme  nebo taťka nahoru do pokoje. Tam se koukáme na Ježíška jestli ho neuvidíme (mamka zatím připravuje dárky). Pak mamka příde nahoru. Ta´tka jde dolu a připravuje dárky č. 2. A pak nás zavolá.,, Holky! poj´dte sem nahoru honem § Je tady Ježíek ! "

Tak doufám, že se Vám článek líbíl. A hezký Vánoce !!

Pozor :)

20. října 2010 v 15:46 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Diskuze ♥
Jéje to to utíká už to neni ta 90 dní když jsem psala.Ale už je to neuvěřitelnýczh 65 dní. což znamená ,že v neděli to bude přesně 60 dní do Vánoce.Prostě jinak bych chtěla říct ,že utíká to jako voda. Příštý týden jsem jenom doma do školy nejdem ,protože máme volno.No a taky chci říct,že musim ušetřit tak 500 Kč  na dárky :) Ale rozhodla jsem se ,že je nejspíš budu dělat vlastnoručně :) Tak mi držte palečky :) Jinak v neděli jsem dělala takovej obrázek Vánoční ,ale moc se mi nepovedl.Jinak včera sem slavila svátek ( Michaela.).Dostala jsem krásný dárečky. No to je všecko pa

Miliónové Vánoce

16. října 2010 v 18:24 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Vánoční filmy a pohádky ♥
Komedie/rodinný, USA/Kanada, 2007, 95 min.
Christmas in Wonderland
, DVD od 9.12.2009 Magicbox

Motto: Dvě děti, obchoďák a milión dolarů ... to nemůže mít chybu!

Krátký popis 

Letošní Vánoce asi nebudou u Saundersových nic moc. Právě se přestěhovali z Los Angeles do Edmontonu. Nikoho tu bez přátel, bez peněz a s výjimkou malé Mary také absolutně bez sváteční nálady. Aby toho nebylo málo, paní Saundersová uvízla v Los Angeles, protože všechny lety do Edmontonu jsou kvůli svátkům úplně vyprodané. Břímě vánočních nákupů tak leží na panu Saundersovi a jeho otrávených ratolestech, kterým cesta sněhovou vánicí do nákupního centra West Edmonton Mall rozhodně na náladě nepřidá. Když tam ale Brian s Mary najdou tašku s penězi, zdá se, že se všechno obrací k lepšímu... ovšem jen do chvíle, než je začnou pronásledovat zločinci, kteří mají na svědomí padělání nalezených bankovek


Vánoce Káťi

16. října 2010 v 17:14 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Vaše Vánoce ♥
Moje Vánoce probíhají asi takhle...:-)
Brzo ráno vstanu. Vždycky mám všechno pečlivě naplánovaný, co a jak bude, i na co se budu celý den dívat. Dopoledne většinou strávím tedy koukáním na pohádky. Kolem desáté hodiny přijede babička, která bydlí daleko na druhým konci republiky. Druhou babičku s dědou mám zase velmi blízko :-).
K obědu máme jenom polévku. Buď koprovou (fuj :-D) a nebo hrachovou (mňam :-). Po obědě jsme se vždy zašli podívat do vánočně vyzdobeného centra našeho města a zašli jsme na něco dobrého do kávárny. Od té doby co k nám však jezdí babička, pořádáme tento ,,rituál" o den dříve, tedy 23. prosince. Kolem 16 hodin začínám být nervózní víc a víc...Asi v půl páté začínáme stůl slavnostně prostírat.
Je to krásný pocit slyšet, jak se smaží řízky, kouknout ven z okna a vidět bílou krajinu a zkrátka cítit vůni přicházejících Vánoc. Stromeček nezdobím, vždycky chci být překvapená až na Štědrý večer.
V půl šesté, nebo v šest začínáme jííst. Dodržujeme přesný jídelníček - rybí polévka, bramborový salát, nebo bramborová kaše s buďto smaženým kaprem, vepřovým řízkem nebo kuřecím řízkem.
Koledy hrají na celý byt a já slyším cinkání lžícemi. :-) Vždycky mám dojedeno jako první. O to je to čekání na ,Ježíška´delší.
Kolem sedmé se přece dočkám. Zazpíváme si pár koled a jde se na rozdávání dárků. :-)
Po rozbalení jdeme navštívit babičku s dědou, kteří bydlí ve stejným domě jako my.Věcičky na Vánoce

16. října 2010 v 11:54 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Ozdoby♥
Našla jsem různé vánoční věci :)

Christmas gift and ornaments

Doufám ,že se vám to líbí

Chtěla bych

16. října 2010 v 11:48 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Vaše Vánoce ♥
Ahoj chtěla bych také udělat. To co udělala jedno sbíčko na jinym blogu.Kdyby ste mi napsali jak u vás probíhají Vánoce. Byla bych moc ráda :)
Děkuju

Prožtí mích Vánoc

15. října 2010 v 7:40 | <♥VáNoČka10 ♥> |  Můj Vánoční diář ♥
Chtěla bych ,aby byli zas ty krásný okouzlující Vánoce jako minule.Vztala jsem z postele a viděla jak krásně padá sníh. Víc ,víc a ještě víc .Dneska strojíme stromeček řeknu všem z rodiny. Strojím ho já a můj taťka.Když už ho máme krásně nazdobený tak už vím ,že až se zítra probudím budou Vánoce.Ten klidný  pohodový čas, kdy připravujeme perníčky,cukroví. Ozdobujeme celý dům. Ráno vstanu v6:00 jdu se rychle ,ale opravdu rychle podívat jak se nám ten stromeček povedl. Nemůžu se vynadívat jak je krásně nazdobený. Babička už připravuje polívku na Vánoce,která krásně voní. Pak odpoledne hrajou koledny na náměstí. Tak se tam vidíme s hodně přáteli .Pak jdeme na hřbitov zapálit tu svíčku a kouknou se do kostela. Nakonec už půjdeme domů vykoupeme se ,převlíkneme se do svátečního a nastane ta pravá atmosféra Vánoc.Jdeme na horu do mého pokojíčku. A až zazvoní zvoneček.A pak rychle bežíme dolů a jdeme si rozbalit dárky :)

Diářík tento týden

9. října 2010 v 13:38 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Můj Vánoční diář ♥
Tenhle týden mě celkem šel. V pondělí jsem toho měla i málo . V šesté tříde do 11:40 ,kdo by to nechtěl.Pak jsem měla sbor a aerobic . Super máme skvělou sestavu vězně a policajti já jsem Vězeň.
Úterý : Měli jsme odpoledku do 15:30 poslední hodina tělocvik celkem bavilo :) Taky dělámeo hudebku náš taneček kterej nás moc baví. Středa nic moc :(
Čtvrtek do 13:30  pak jsem měla aerobik do 17:30 a šla domů se trošičku naučit :) V pátek prostě pohoda skoro nic novýho víte když je to posldní den tak si oddechnu. Dneska jsem šla s kamarádkou Pájou nakupovat dárek kamarádce Barče dneska v 16:00 má narozeninovou párty v Atlase(bowling) .Tak si to tam pořádně užijeme . Zítra máme schůzku :)


Promiňte ,ale oběhnu pozdějc

Po dlouhé době

9. října 2010 v 13:31 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Můj Vánoční diář ♥
Ahoj lidičky každý den 3 články budeme dávat :) Dneska dám taky tři :) Takže ohlašuju ,že jsme zpět :) A že dneska se pokusíme rozfrčet na plný pecky :) Děkujeme za komentáře a teď jdu obíhat sbéčka.

Moc se omlouváme, ale napravíme to :)

6. října 2010 v 19:17 | <♥VáNoČka10 ♥>,
 Ahoj věrný sbéčka :) , rádi vás tu potkáváme v plné bandě .  Doufám,že se neurazíte ,ale je to tak teď vůbec nemám čas mám plnou práci do školy. To víte písemky,laboratorní práce,práce na dějepis. Jé mohla bych tady povídat dlouho. Tímto od dneška pozastavuju blog do pátku.Pak vám slíbíme,že vám  napíšeme tak 5 článků ?


záhlaví new

Dárky podle zvěrokruhu

2. října 2010 v 12:15 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Vánoce ♥
Dárky podle zvěrokruhu


Ne každý dárek je vhodný pro každého. Aby nedošlo k nechtěnému omylu, stačí Ježíškovi nahlédnout do vánočního horoskopu:

Beran
21. března - 20. dubna
Je spontánní a přímý, žije v přítomnosti a vše kolem něj ho zajímá. Je "bolestně" upřímný, ale nikdy to nemyslí zle. Nedokáže se poučit ze zkušeností druhých, avšak má dost energie k získávání zkušeností vlastních.
Proto mu darujte encyklopedie, literaturu faktu, mikroskop, historické videofilmy.

Býk
21. dubna - 20. května
Je to rozkošník, který si užívá života, miluje majetek, je vytrvalý, umíněný, nedá pokoj, dokud nedosáhne svého. Když má vztek, tak už to stojí za to.
Proto mu věnujte něco trvalého - zlato, stříbro, tvrdou měnu. Nepohrdne ani starožitnostmi.

Blíženci
21. května - 21. června
Nestálý, rychlý, obratný, mistr umění přizpůsobivosti, zvědavý, velmi živý. Nepokojní, nestálí, rádi se nechávají unášet fantazií.
Nejlepším dárkem pro něj bude poukaz na dovolenou, fotoaparát, knihy o životě slavných - ty čtou velmi rádi.

Rak
22. června - 22. července
Citlivý, lehce popudlivý, často se bojí okolního světa. Je křehký, zranitelný a nadevše miluje bezpečí a svou rodinu. Rád se vrací do dětství.
Pro raka je radost vybírat dárek. Má radost ze všeho do domácnosti - z hrníčků, hodin, servisu, ubrusu, povlečení …

Lev
23. července - 22. srpna
Odvážný, umíněný, panovačný, s úžasným organizačním smyslem. Nenávidí průměrnost, touží vyniknout a veřejně se projevit.
Radost mu udělá dar, jímž mu dáme najevo, jak moc pro nás znamená (například dopisní papíry s jeho monogramem, kvalitní psací potřeby, drahá aktovka, kapesník či košile s jeho monogramem).

Panna
23. srpna - 22. září
Přesná, spořádaná, puntičkářská, někdy malicherná a šetrná. Občas jí chybí sebedůvěra, ale vždy je spolehlivá. Mravnost jí je nade vše.
Uvítá plánovací kalendář, kasičku, pořadač na doklady, náprsní tašku se spoustou přihrádek na kreditní karty a doklady. Vhodná je kniha Domácí lékař či Jakou mám chorobu?

Váhy
23. září - 22. října
Zrozenci Vah milují soulad, nesnášejí spory a intriky, jsou citliví ke svému okolí, milují vše krásné - jedním slovem estéti. Mají smysl pro spravedlnost a vždy se chtějí správně rozhodnout, proto jsou často váhaví.
Radost jim udělá krásná keramika, obraz, šperk nebo svícen.

Štír
23. října - 21. listopadu
Náročný, vytrvalý, má dost energie, je bystrý, kritický, ale těžko se začleňuje do společnosti a rád škodí sám sobě. Miluje změnu, kterou si umí dobře zdůvodnit, klid ho ničí.
Skvělým dárkem je nový byt, nová chata, poukaz do lázní, k moři, na parašutistický výcvik.

Střelec
22. listopadu - 20. prosince
Samostatný, odvážný, občas mravokárce, respektuje zákony a morální pravidla, touží o exotice, vše dělá prudce a s nadšením, má rád pospolitost.
Největší radost mu udělá rodinná sešlost a nejlepším dárkem je víkendový pobyt kdekoliv - rád všechno pozná a dlouho nikde nevydrží.

Kozoroh
21. prosince - 19. ledna
Není přesný, je zdrženlivý, přemýšlivý, nesmělý, není prospěchář, ctí morálku, je vytrvalý, nic nebere na lehkou váhu. Je ctižádostivý, upíná se na daleké cíle.
Skvělým dárkem budou hodinky, hodiny, budík, kalendář, ale také poukaz na masáž, relaxační koupel či relaxační hudba, špatně se uvolňuje.

Vodnář
20. ledna - 18. února
Idealista, který miluje klid. Potřebuje mít životní cíl, nerad je k něčemu nucen, nemiluje konflikty. Je klidný, má rád vše nové a moderní.
Uvítá filosofickou knihu, módní oblečení, módní boty, doplňky, ale radost mu udělá i něco nového do bytu, například toastovač nebo kávovar.

Ryby
19. února - 20. března
Zrozenci Ryb jsou vnímaví, pružní, sžijí se s každou situací, bývají přecitlivělí, chápaví, rádi poskytují druhým služby, jsou ovlivnitelní, touží po teple.
Potěší je vlněný pléd, ručně pletený svetr, měkký župan, krásná hudba, přírodní kosmetika či hodnotná kniha (nejlépe encyklopedie).


Vanilkové rohlíčky mňam

2. října 2010 v 12:12 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Cukroví ♥
Suroviny
600 g hladké mouky
360g Hery
240g namletých mandlí
120 g cukru moučka
moučkový a vanilkový cukr na obalení upečených rohlíčků

Postup
Asi dva dny předem oloupeme mandle (spaříme je vroucí vodou - snadno se sloupnou a asi dva dny je necháme rozložené oschnout). Těsto vypracujeme z hladké mouky, Hery, namletých mandlí a cukru moučky. Těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme v chladu pár hodin uležet. Pak tvoříme rukama rohlíčky a klademe na plech. Pečeme v předehřáté troubě. Ještě horké rohlíčky obalujeme ve směsi moučkového a vanilkového cukru.Necháme 2 až 3 týdny uležet.

Tipy
Tip na pečení: horkovzdušná trouba 160 °C
plechy do polohy 2,3,5
doba pečení asi 15 až 20 minut
Respektujte zkušenosti s vlastní troubou.

Tip na ukládání: Dortová krabice ( k zakoupení v papírnictví) vyložená alobalem (cukroví je mastné) a svačinovým papírem.


Vanilkové rohlíčky

Stromečky :)

2. října 2010 v 12:09 | <♥VáNoČka10 ♥> |  Stromečky ♥
Ahoj píšeme jako o závod. Doufám,že naše sbéčka pořád se dívají na náš blog jako my na jejich .
No něco ke stromečku. My každý rok máme živý stromeček. A skoro pořád máme Borovičku ta tak krásně voňí ,hrozně to připomíná Vánoce .

Jak to není možný za chvíli už bude jenom 80 dní do Vánoc :) No dneska je to přesně :


84
Dní


Já už se tak hrozně moc těším. Jak budu zdobit stromeček :) To mám tak hrozně ráda. Prostě až bude ten Vánoční čas.

Co ozdobí Vánoce nejlépe ??

2. října 2010 v 12:08 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Ozdoby♥
Za časů našich babiček a maminek muselo být před Vánoci kompletně vygruntováno, umytá okna, převlečené postele a ještě pomalu v předvečer Štědrého dne se leštil nábytek. Nechcete-li prožít předvánoční čas ve shonu a přitom mít byt uklizený, stačí si práci rozumně naplánovat. Okna lze umýt již v listopadu, za ten jeden měsíc se zas tolik nezapráší a na Vánoce špinavá nebudou. Nějaké speciální gruntování není zapotřebí a kdo uklízí doma průběžně, uklidí v období Vánoc stejně jako jindy v roce a byt bude mít čistý. Ten, kdo je opravdu velmi časově zaneprázdněn a potřebuje větší úklid, může využít služeb některé ze specializovaných úklidových firem.

Čistý byt lze zkrášlit vánoční výzdobou. Blikající světýlka v oknech pomalu mizí a nahrazují je obrázkové aplikace. Papírnictví nabízejí široký výběr obrázků do oken, různé závěsné dekorace lze koupit např. v obchodních domech OBI nebo doma vyrobit z papíru. Nápady a předlohy najdete např. v knížečkách řady TOPP.


Adventní věnec Váš byt ozdobí a ještě provoní. Každá ze svící zastupuje jednu adventní neděli.


Mňamky...Hamky :D

2. října 2010 v 12:04 | <♥Elfíček♥> |  Cukroví ♥
Suroviny (krém je níže)
150 g másla
150 g moučkového cukru
450 g namletých dětských piškotů
6 lžic rumu
60 g kakaa
několik lžic mléka
celé piškoty na dno vosích hnízd


Postup
Z uvedených přísad vypracujeme těsto, které necháme chvíli odležet.Kousek těsta vmáčkneme do formičky na vosí hnízda vysypané cukrem, vytvoříme důlek a naplníme nádivkou smíchanou z:

225 g másla ( Hery)
225 g moučkového cukru
2 lžiček rumu

Navrch dáme celý piškot. Vosí hnízdo vyklepneme. Skladujeme v chladničce.


Surovinky
1 kg hladké mouky
600 g Hery
400 g cukru moučka
4 žloutky
3 marmelády po 320 g (rybízová, linecká) - nesmí obsahovat kousky ovoce

Postup
Těsto vypracujeme z mouky, Hery, cukru a žloutků.Zabalené v potravinářské fólii necháme v chladu uležet. Na pomoučeném vále vyválíme z těsta placku a vykrajujeme kolečka.Stejný počet koleček plných jako koleček s vykrojeným středem. Pečeme na plechu v předehřáté troubě na 160°C.

Tipy
Tip na pečení: horkovzdušná trouba 160 °C
plechy v poloze 2,3,5
doba pečení asi 15 minut

Kolečka po vychladnutí slepujeme marmeládou. Necháme uležet 2 až 3 týdny.


O Vánocích

2. října 2010 v 12:00 | <♥Elfíček♥> |  Vánoce ♥
Miliony lidí na celém světě slaví každoročně nejkrásnější svátek celého roku - Vánoce.

Už ve starověku lidé v těchto dnech oslavovali návrat slunce, kdy se délka dne po zimním slunovratu (21.12.) opět začne prodlužovat. Křesťanská církev tyto oslavy označila za pohanské a ve 4. století je nahradila oslavou Narození Páně. Od těch dob se Vánoce považují za křesťanský svátek.V dnešní době v křesťanském světě slaví Vánoce jak věřící tak i lidé nevyznávající žádné náboženství. Vánoce se tak staly spíše svátkem rodinným než náboženským.

Vánoce dnes by měly být především svátkem klidu, pohody, odpoutání se od každodenního pracovního shonu. Měly by být příležitostí k upevnění rodinných vazeb, k vychutnání slavnostní atmosféry vánočních dnů. Největší půvab mají Vánoce pro malé děti těšící se na ozdobený stromeček a dárky, které jim přiveze Ježíšek. Kouzlo dětských Vánoc si v sobě každý nese po celý život a rád se k němu v dospělosti o Vánocích vrací.HoHoHoooooo!!! Veselé Vánoce !!!!

Nová web miss

2. října 2010 v 9:38 | <♥VáNoČka10 ♥> |  Diskuze ♥
Ahoj mám tady novou web miss . Jmenuje se <♥Elfíček11♥> .

Jmenuje se Kačka . A její 11 let, jako mě  jsme vlastně sestřenice a ted spolu budeme dělat neboli vyrábět nový desing :)


Mějte se pěkně vaše <♥VáNoČka10♥>

A další filmeček

1. října 2010 v 21:58 | <♥VáNoČka10 ♥> |  Vánoční filmy a pohádky ♥
Zlatá sedumdesátá  Vánoce podel Erica FormanaEric, Donna, Fez, Jackie, Michael a Steven, které spojují radosti a strasti dospívání, prožívají celou řadu zábavných dobrodružství, malérů i citových vzplanutí. Čtvrtá řada seriálu začíná tam, kde skončila třetí: Eric a Donna se rozešli. A ačkoliv to byl on, kdo se rozešel s ní, je z toho úplně na dně. Také další vztahy jednotlivých postav procházejí změnami a rodiče Donny se rozejdou. Komediální seriál USA (2001). Hrají: Topher Grace, Mila Kunisová, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Preponová. Režie: David Trainer


Hbo comedy            kdy : 13.10                            čas:10:25 až 10:50            Typ: seriál

 ¨


Takže jestli máte čas koukněte se na tenhle film (seriál )