Vánoce Káťi

16. října 2010 v 17:14 | <♥VáNoČka10 ♥>,<♥Elfíček11♥> |  Vaše Vánoce ♥
Moje Vánoce probíhají asi takhle...:-)
Brzo ráno vstanu. Vždycky mám všechno pečlivě naplánovaný, co a jak bude, i na co se budu celý den dívat. Dopoledne většinou strávím tedy koukáním na pohádky. Kolem desáté hodiny přijede babička, která bydlí daleko na druhým konci republiky. Druhou babičku s dědou mám zase velmi blízko :-).
K obědu máme jenom polévku. Buď koprovou (fuj :-D) a nebo hrachovou (mňam :-). Po obědě jsme se vždy zašli podívat do vánočně vyzdobeného centra našeho města a zašli jsme na něco dobrého do kávárny. Od té doby co k nám však jezdí babička, pořádáme tento ,,rituál" o den dříve, tedy 23. prosince. Kolem 16 hodin začínám být nervózní víc a víc...Asi v půl páté začínáme stůl slavnostně prostírat.
Je to krásný pocit slyšet, jak se smaží řízky, kouknout ven z okna a vidět bílou krajinu a zkrátka cítit vůni přicházejících Vánoc. Stromeček nezdobím, vždycky chci být překvapená až na Štědrý večer.
V půl šesté, nebo v šest začínáme jííst. Dodržujeme přesný jídelníček - rybí polévka, bramborový salát, nebo bramborová kaše s buďto smaženým kaprem, vepřovým řízkem nebo kuřecím řízkem.
Koledy hrají na celý byt a já slyším cinkání lžícemi. :-) Vždycky mám dojedeno jako první. O to je to čekání na ,Ježíška´delší.
Kolem sedmé se přece dočkám. Zazpíváme si pár koled a jde se na rozdávání dárků. :-)
Po rozbalení jdeme navštívit babičku s dědou, kteří bydlí ve stejným domě jako my.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama